Hakkımızda

Ömür Otel & Restaurant, 1924 yılından beri 86. yılını kutladığımız bu zamanlarda siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten GURUR DUYARIZ. Büyük dedemiz Ahmet Ağcı Balkan Savaşı başladıktan bir süre sonra Yunanistan`ın Selanik Şehri`nin Langaza kasabasından yanına eşi ve 12 yaşındaki oğlu Şaban`ı alarak Anadolu`ya göç etmiş.

Mübadele yıllarında gerçekleşen bu göçte varlıklı bir ailenin oğlu olan Ahmet oğlu tüm malını mülkünü doğup büydüğü Langaza`da bırakmış. Anadolu`ya geldiklerinde devlet onları Edremit`e yerleştirmiş. `Küçük Ahmet` lakapıyla tanınan büyük dedemiz Edremit`te meydanda çınaraltında yoğurt ve süt satarak geçimini sağlamış. 1924 yıllarında dedemiz Şaban EVRAN Cumhuriyet meydanındaki köfteci dükkanını açarak bu sektöre adımını atmıştır. O zamanlarda yaptıkları köfte, pilav ve kurufasulye`nin yanında babaannemiz Emine Evran`ın yaptığı höşmerim, yoğurt ve peyniride satmaya başlamışlar. Babamız Mehmet EVRAN 1953`te askerliğini tamamlayıp Edremit`e dönünce dükkanın adını ÖMÜR LOKANTASI olarak değiştirmiştir.

Daha küçük yaşlardan itibaren babamız Mehmet EVRAN ile yoğun çaba harcayarak 1979 yılında Adnan Menderes Bulvarındaki şuanda siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam eden Edremit Şubemize taşındık.Daha sonra sizlerden aldığımız güç ile 2. şubemiz olan Akçay Barbaros Bulvarındaki 350 Kişi kapasiteli yerimizi faaliyete geçirdik.2002 yılında da Akçay`da Ömür ayrıcalığıyla 110 yatak kapasiteli Ömür Otel`ini faaliyete geçirmiş bulunmaktayız. Şu ana kadar yapmış olduklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır.

Image description
Image description